Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 81.Yılında Anıldı.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 81.Yılında Anıldı.
    Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. yıl dönümünde törenlerle anıldı.  Anma töreni Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı. 
    Vali Dr. Ozan BALCI,  Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ayhan OCAK, Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU ve TBMM’de gurubu bulunan siyasi parti temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te sirenler çalınarak 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Törende, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bayraklar yarıya indirildi.
    Anma etkinlikleri 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda Gaziosmanpaşa Ortaokulu tarafından hazırlanan programla devam etti. 
    Konferans salonundaki anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. GOP Ortaokulu Müdürü İsa ÇABUK ve okulun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Elvan Çolak BEKTAŞOĞLU günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yaptı. Atatürk konulu sinevizyon sunumunun ardından öğrenciler tarafından şiirler okunarak, oratoryo gösterisi sunuldu. Atatürk’ün sevdiği şarkılar öğretmen ve öğrenciler tarafından seslendirildi. Öğrenci korosunun işaret dili eşliğinde söylediği solo ve koro eserler izleyeciler tarafından büyük beğeni ile dinlendi. 
 
    Programa Vali Dr. Ozan BALCI,Tokat Milletvekilleri Av.Mustafa ARSLAN, Kadim DURMAZ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ayhan OCAK, Belediye Başkanı Av.Eyüp EROĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Dr.Aydın TURHAN, Baro Başkanımız Av.Melih YARDIMCI protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
11.11.2019 09:56:00

RESİM GALERİSİGeyras, Sivas Cad. Adliye Sarayı, 60100 Tokat Merkez/Tokat
"Barodan yazılı izin olmadan kopyalanamaz."
(0356) 214-2226 (0356) 213-1183 tokatbarosu@hotmail.com
Baro Asist Avukat Asist Ramazan DÖNMEZ