Logo
Av. Sadık DOĞRU Halı Saha Futbol Turnuvası 1.Hafta Sonuçları
13.05.2023 17:49:03
1.HAFTA SONUÇLARI
BAROCELONA 0 – 11 ERBAA BI- FUTBOL
EREKSPOR  2 – 7  BORDO BAROLULAR
MAHKEME DUVARI 2 – 5 GAME OF THE BARO
ZİLE LAWYER GOLYEMEZ 4 - 7 ADALET GÜCÜ

BAROCELONA 0 – 11 ERBAA BI- FUTBOL


            Turnuvanın açılış maçında D Grubunun iki takımının mücadelesi  sahne oldu demek isterdik fakat ne yazık ki öyle bir şey olmadı. Barolunya bölgesi takımı Barocelona (Barcelona) tarihinin en ağır yenilgilerinden birini aldı. Maç sonunda bir çok katalan İspanya Kralı yerine bu takımın kurulmasına neden olan Av. Hüseyin Batuhan DİNÇ ve Takım Başkanı Av. Çetin ÇATAK’ a isyan etti. Öyle ki İspanyol istihbaratı Bask bölgesindeki bu isyanlar nedeni ile ETA örgütünün yeniden eylemlerine başlamasından kaygı duydukları yönünde açıklamalar yaparak, hükümetin bir süre sokağa çıkma yasağı getirmesini umduklarını söylediler. Bu artık onların sorunu biz maçı anlatmaya başlayalım.
               Daha tribündeki taraftarlar yerini almadan ERBAA – BI FUTBOL golleri atmaya başladı. Sırasıyla Av. Mustafa ALPARSLAN DEMİR ve Av. Kürşat BOZKURT’ un golleri ile durum bir anda 0-3 oldu. Buna bir de gözlüksüz sahaya çıkan Av. Hüseyin Batuhan DİNÇ’in  defans oyuncuları ile rakip oyuncu Av. Kürşat BOZKURT’ u karıştırması sonucunda yaptığı ters asist rakiplerinin 4. Golünü atmasını sağladı. Olsun, reklamın iyisi kötüsü olmadığı gibi asistinde kendi takımı – rakibi olmaz diyerek bu durumu görmezden gelebilirdik ama biz gözlüklerimizi yanımıza aldık. Barocelona adına tek ayakta kalan oyuncu Kaleci Av. Şaban KESMEN’ di ki , rakibin şutları sonucu adeta dayak yiyen kaleci, elinden sakatlanıp Kaleyi Katip Sinan GÜRSES’ e kendisini de forvete attı.
               Erbaa temsilcisin de göze çarpan birçok oyuncu vardı. Özellikle defans oyuncuları Av. Stj. Sadettin CÖMERT saha da mikroskop ile bile zor görülseler de rakip forvetlere adım attırmadı ve yakında Baro Milli takımına seçilmesi beklenen oyuncuların listesine adını yazdırdı. Orta saha da Kürşat BOZKURT hem ileri hem geri bitmeyen enerjisi ve attığı gollerle göz doldurarak bir çok Scout’ un transfer listesin de ilk sıralara yükseldi. Av. Mustafa Alparslan DEMİR saçları beyazladıkça , futbolu olgunlaşan bir yıldız olmaya devam ediyor. Av. Ahmet ÇAPKIN’ ı anlatmaya gerek yok ; top rakipteyken sert, kendi ayağında iken teknik bir oyuncu olarak kariyerine devam etmekte. Av. Alperen ÜNAL’ da takım arkadaşları gibi faydalı ve oyunu bilen yapısı ile ekibine nefes oldu. Av. Furkan URGANCI ve Av. Emrah UYMAZ defans kanatlarında taş gibiydiler. Rakip onlara çarpıp, çarpıp geri dönmek zorunda kaldı. Aynı övgüleri Erbaa – BI FUTBOL kalecisi Av. Stj. Erdal BOZKURT için yapmak isterdik ama bu mümkün olmadı. Kalesine şut gelmemesi nedeni ile Kronik Yalnızlık Sendromu yaşamak zorunda kalan kaleciye maç sonrasında Tokat Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesinden bir ekip çağırılarak terapi verdi. Umarım gelecek maçlar da rakipleri bolca şut çekerek bu hastalığı yenmesinde kendisine yardımcı olurlar.
               Barocelona adına bir diğer mücadele etmeye çalışan oyuncu Av. Saffet DEMİR’ di. Onun yanına Genç oyuncular Av. Stj. Melik ÇAĞRI YILMAZ ve Hukuk Öğrencisi Abdullah KAYA eşlik etti diyemiyoruz maalesef. Henüz daha 20’ li yaşlarının başında olan oyuncular Av. Murat ÜNAL kadar bile koşma nezaketinde bulunmayıp, saha da bolca top kaybı yaptılar. Av. Beraat ŞEKER teknik fakat mücadeleden uzaktı. Rakip oyunculara birkaç faul denemesinde hakeme yakalanan oyuncu, hakemin sarı kartını çıkarmaktan vazgeçmesi sonucu ceza almaktan beraat etti. Oyuna forvet olarak başlayıp ilerleyen dakikalar da kaleye geçip bir çok gol yiyen Katip Sinan GÜRSES, maç sonunda Müslüm GÜRSES’ ten “ Paramparça “ şarkısını dinlemek için telefonuna koştu. Aynı koşuyu keşke maç içinde yapabilseydi, biz de biraz denk bir mücadele izleseydik.
Baştan sona Erbaa- BI Futbol takımının üstünlüğü ile giden mücadele 0- 11 sona erdi.

Goller:  Kürşat BOZKURT (4) Furkan URGANCI (2) Alperen ÜNAL (2) Mustafa Alparslan DEMİR(1)
Ahmet ÇAPKIN(1) Emrah UYMAZ(1)

EREKSPOR  2 – 7  BORDO BAROLULAR


        Turnuvanın 2. Maçında B grubunun iki Takımı Erekspor ve Bordo Barolular’ ın mücadelesine sahne oldu. Turnuvanın favorilerinden önceki senenin şampiyonu Bardo Barolular’ın rahat bir galibiyet alacağını düşünen otoriteler maçın başında acaba demeye başladı. Maça bir türlü giremeyen ekip Erekspor defansında Av. Oğuzhan YENAL ile Av. Yunus Emre YAĞCI’ nın sert ve disiplinli oyunu sonrasında bir süre bocaladı. Bu anlar da Erekspor kalecisi Av. Emircan SERTDEMİR’ de birkaç pozisyonda kalesinde devleşti. Ama arkasında bulunan Katar Sermayesi ve yüksek bütçesi nedeni ile kadrosunun her mevkisin de yıldız oyuncu bulunduran ekipte bu yıldızlardan biri olan Av. Salih ÇOLAK devreye girerek, takımının da dirilmesini sağladı. Ona ayak uydurmakta geç kalmayan Av. Uğur GÜNDÜZ ilk asistini yaparak Av. Eşref Sabri SUSOY’ un golü ile takımının öne geçmesini sağladı. Çok süre geçmeden Av. Salih ÇOLAK klas bir aşırtma golü ile farkı ikiye çıkarttı. Bordo Barolular adına sol bek Av. Ahmet SARGIN dağlara – taşlara şutları ile Sabri SARIOĞLU özlemimizi dindirdi. Takım arkadaşlarından tepki alan oyuncu bir daha şut çekmekten imtina etmek durumunda kaldı. Cüsseli yapısı nedeni ile  görenlerin kafasında “ Futbol Oynayamaz “  raporu verdiği Erekspor oyuncusu Av. Safa AYTAÇ herkesi şaşkınlığa uğrattı. Klas çalımları ve tekniği ile göz ve alan dolduran oyuncu maçın sonlarına doğru rakip kaleci ve Baro Saymanımız Av. Bilgehan TAÇ’ ı adeta avlayarak takımının umutlanmasını sağladı. İlk yarı Bardo Baroluların 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.
        İkinci yarı Bordo Barolular fabrika ayarlarına dönmeye başladı. Av. Eşref Sabri SUSOY’ un güzellik uykusundan uyanması sonucu rakip kaleye akın eden takım bir anda durumu 5-2 ‘ ye getirdi. Tabi bunda yılların tecrübesi, defans oyuncusu Av.Emre DEMİREL’ in top rakipte iken sert ve kendi ayağında iken sakince topu ileri aktarmasının büyük etkisi oldu. Düğün telaşı  ile maç telaşını ayırt etmekte zorlanan Av. Ömer Faruk DOĞANÖZ kestiği birkaç rakip akında topu iyi kullanmayarak tekrar Erekspor’ a teslim etti. İlerleyen dakikalarda oda sert ve güvenilir oyununa döndü. Sayman Kaleci Av. Bilgehan TAÇ’ ın kalesine ikinci yarıda saymakta zorlanacağı kadar şut gelmedi ve oda rahat bir maç geçirdi. Tecrübesi ile oda neden Şampiyon Kaleci olduğunu gösterdi.Tabi bu övgüler de Sayman olmasının da bir katkısı olmadığını söyleyemeyiz. Ne yapalım Ekmek Parası.
        Erekspor da defans oyuncusu adliye personeli Ersin KÖKLÜ ilk yarının iyilerindendi ama ikinci yarıda oda yoruldu. Katip Tunahan KOCABAŞOĞLU güzel bir gol atarak takımının tekrar uyanacağını düşündü fakat Bordo Barolular buna izin vermedi. Eğer asistlerin de istatistiği tutulsa idi Zinedine ZİDANE gibi av. Uğur GÜNDÜZ’ de efsana olabilirdi. Bugün 5 asist yapan oyuncu galibiyetin mimarlarındandı. Her yıl attığı golleri birilerine armağan eden oyuncu bu yıl armağan edecek kimse olmayınca maçı golsüz tamamladı. Av. Emre DEMİREL defans oyunun da ki katkısı yetmezmiş gibi bir de utanmadan gol attı. Yıllar geçtikçe yaşlanıp, tükenmesi beklenen oyuncu Benjamin BUTTON gibi geriye doğru gidiyor. Umarım yakında yeniden İlkokula dönmek zorunda kalmaz. Erekspor da Av. Mustafa YILMAZ günün iyilerinden di ama oda ilerleyen dakikalar da rakip ileri üçlünün baskılı oyunu sonrasında yılmak zorunda kaldı.
        İlk maça nazaran mücadelenin iyi olduğu müsabaka Bordo Barolular’ ın 7-2 üstünlüğü ile sona erdi.

Goller: Av. Eşref Sabri SUSOY(3) Av. Salih ÇOLAK (3) Av. Emre DEMİREL(1) Bordo Barolular
Av. Safa AYTAÇ(1) Katip Tunahan KOCABAŞOĞLU (1) EREKSPOR

MAHKEME DUVARI 2 – 5 GAME OF THE BARO

        Turnuvanın ilk gününün son maçında A grubunun iki Takımı Mahkeme Duvarı ve Game Of The Baro karşılaştı. Big Boss lakaplı Av. Erkan YURTALANOĞLU' nun başkanlığını yaptığı ve adını Game Of Therones dizisinden alan Game Of The Baro takımı rakibini Jon Snow lakaplı oyuncusu Av. Muhammet Emin ÖZTÜRK’ ün golü ile kış yarına tam hapsedecekti ki takım içerisinden ihanete uğradı. Maç 1-0 ve her şey yolunda giderken hakemin birkaç aleyhe hatalı kararı nedeni ile sinirlenen Av. Yakup Yasin BOZBEY hakeme “ Lan” deyince kendini bir anda saha dışında akgezerlerin ortasında buldu. Tabi o ana kadar sakin ve gülerek maç yöneten hakemin de bir anda Saçlı Collina’ ya dönüşmesini kimse beklemiyordu. Bir kişi eksik kalan ekip daha fazla koşmak ve mücadele etmek zorunda kaldı. Ama özellikle defansta yakında Baba lakabını alacak oyuncu Ali Haydar PEHLİVAN’ ın Kırkpınar pehlivanlarına taş çıkartacak mücadelesi ve alın teriyle kalede ALİSSON lakaplı Baro personeli Sefa SÖYLEMEZ’ in uzayan elleri sayesinde rakip akınları durdurmayı başardılar. Onlara Av. Kamuran Buğra TÜYÜN ve Av. Osman DİRİL’in klas oyunu ile Adliye Memuru Ahmet Hünkar KART’ın bitmeyen mücadelesi eklenince 1 kişi eksikliği ilk yarıda hissetmediler. İlk yarının sonlarına doğru Aile Mahkemesi Mübaşiri Orhan ÇİMEN şık vuruşu ile topu ağlara göndererek takımları adına ilk golün anonsunu yaptı. Bu gol Mahkeme Duvarının sertleşmesini sağlarken Game Of The Baro hafiften stres yapmaya başladı. İlk yarı 1-3 Game Of The Baro lehine sonuçlandı.
        İkinci yarı devreye Av. Osman DİRİL girdi ve rakip defansı ipe dizerek farkı 3’ e çıkardı ve takımının rahatlamasını sağladı. Sonrasında hakemin Ali Haydar PEHLİVAN’ a faul yapılması sonucunda rakibe penaltı vermesi herkesi şaşkına çevirdi. Bu esnada Game Of The Baro taraftarları Twitter da “ Adalet “ hastaghı adı altında binlerce twit atarak hakeme güzel dileklerini ilettiler. Bu enerji penaltıyı kullanan Artova Adliyesi katibi Ferhat ÇİĞDEM’ in penaltıyı kaçırmasına neden oldu ve Adalet direği buldu. Güzel oyununu uzaktan bir gol ile süsleyen Av. Kamuran Buğra TÜYÜN ikinci yarıda yorulunca yerine Baro personeli Mücahit ÖZDEMİR girdi. Takımına enerji katması beklenen oyuncu ilk 10 dakika EYT’ li gibi saha da dolaşıp durdu. Bir pozisyonda topun falso alarak kendi gelirken yön değiştirmesi sonucu ayakları birbirine çarparak kendine faul yapan oyuncu yere düşerek hakemden sağ ayağına sarı kart vermesini isteme cesaretinde bulundu. Tabi Hakem de buna gülerek geçti. Daha sonra Hukuk Öğrencisi Buğra UÇAR’ ın çektiği şut Mücahit ÖZDEMİR ve Av. Ali Haydar PEHLİVAN’ ın sırasıyla ayaklarına çarpıp sekiz çizerek ağlara gitti. Bu noktadan sonra maç iyice zora giriyordu ki Ahmet Hünkar KART’ ın klas golü Game Of The Baro’ yu rahatlattı. Tabi kaleci Sefa SÖYLEMEZ’ in Kalesinde Hodor gibi devleştiği birkaç pozisyon da göz ardı edilmemeli. Maçın sonuna doğru bir diğer EYT’ li Attila ÇANTA’ da süre almayı başardı. Mahkeme Duvarı takımında Yıldız olması beklenen Melih AYBEK kayıplara karıştı. Her geçen yıl daha da geriye giden oyuncu bu hızla giderse kendisini Ceza Ön Büro’ da bulabilir. Mahkeme duvarı oyuncuları ile ilgili birkaç şey daha yazmak isterdik fakat cimrilikleri buna engel oldu. Adam başı 150 TL paraya kıyıp forma yaptırmayan oyuncuları istatistik tutan Baro personeli Fuat KARAKAYA’ nın birazcık ta yaşlılık nedeni ile tespit edememesi sonucu kendilerine olumlu veya olumsuz bir şeyler yazamadık.Umarım haftaya paraya kıyar ve sitemizde isimlerini bulurlar. Maçın başında 1 kişi eksik kalan Game Of The Baro’nun daha ağır bastığı mücadele  5-2 sona erdi.

Goller : Av. Muhammet Emin ÖZTÜRK(2) Av. Osman DİRİL(1) Av. Kamuran Buğra TÜYÜN(1)
 Ahmet Hünkar KART(1)  GAME OF THE BARO
Orhan ÇİMEN(1) Buğra UÇAR(1) Mahkeme DUVARI

ZİLE LAWYER GOLYEMEZ 4 - 7 ADALET GÜCÜ


Goller : Serkan GÜNEY (3) Alper Bümyanin CEYLAN (1) Muhammed SAPANCA (1) Mikail AYDIN (1) Şükrü ARSLAN (1)  ADALET GÜCÜ
Fahri KARAKOYUN (2) Furkan DEMİRTAŞ (1) Okan YILMAZ (1)

 
13.05.2023 17:49:03

RESİM GALERİSİ