Bayrak

Tokat Barosu Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası Final Karşılaşması
Tokat Barosu Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası Final Karşılaşması

   3.LÜK – 4.LÜK
 TURHAL AVUKAT  3 -0 BARO JUNİORS (HÜKMEN)    Bir çok yıldız futbolcuyu bir araya getiren, kıyasıya mücadeleye sahne olan  “Tokat Barosu Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası”  Bordo Barolular Erbaa New York Hav Havs maçıyla son buldu.

      Turnuvanın başından sonuna kadar muhteşem bir futbol sergileyen iki takımın mücadelesinde maçı 4-1 skorla kazanan Bordo Barolular şampiyon oldu. Çok keyifli ve çekişmeli bir final müsabakası gerçekleşti.

      Turnuvanın gol kralı 12 golle Bordo Barolular’dan Av.Eşref Sabri SUSOY oldu.

      Final maçından sonra kupa seremonisi düzenlendi. Baro Başkanımız Av.Melih YARDIMCI , Yönetim Kurulu üyemiz Av. Ayşe SALDIRICIER, Adli Müzaheret temsilcimiz Av. Müge YENİHAN GÖKREM ile Av. Yunus Emre KAZANDIR’ın  kupaları takdim ettiği törende, Turnuvayı üçüncü bitiren Turhal Avukat’ın kupasını kaptanları Av. Murat ÖZKAN aldı. İkinci olan Erbaa New York Hav Havs’ın kupasını kaptanları Av. Mustafa Alparslan DEMİR  kaldırdı. Şampiyon Bordo Barolular’ın kupası ise kaptanları Av.Erkan PARAY ve Av. Emre DEMİREL’in ellerinde havalandı. En Centilmen Takım ödülü ise Turhal Adliye takımına iletmek üzere vekaleten Av. Murat ÖZKAN’ a verildi. Bu sene ilk defa verilen Yılın Futbolcusu ödülünü ise Av. Emre DEMİREL kazandı.


FİNAL :  BORDO BAROLULAR 4-1 ERBAA NEW YORK HAV HAVS 

Turnuvanın finali mücadele açısından izleyenleri doyursa da seyir zevki açısından pek tat vermedi .  Bunu tahmin eden taraftarlar bu boşluğu köfte ile doldurmayı bildi. Turnuva boyunca takımlarını yalnız bırakmayarak kar kış demeden tribünü dolduran Erbaa New York Hav Havs taraftarı, sahiplenmenin bir örneğini göstererek adeta takımlarının bir kişi fazla oynamasını sağladı. Fakat şampiyonluk kupasının Erbaa’ya gitmesi için yeterli olmadı. Maç öncesi ısınma konusunu yanlış anlayan iki takımın oyuncuları saha da ısınmak yerine, Halı saha dışında Ünlü Mangalcı Fuat KARAKAYA’nın hazırladığı mangal önünde ısınınca, maça durgun başlamak zorunda kaldılar. Oyunun ilk dakikaları orta sahalar arası mücadele ile geçti. Ara ara sertliklerin olduğu mücadelede iki takımında hakeme kart itirazları oldu. Ama Hakem tatlı sert oyuna izin verince bazen iş çığrından çıktı. Bu pozisyonlardan birinde Av. Eşref Sabri SUSOY rakibini uzak doğu sporlarından örnek verdiği bir tekme ile nakavt etse de, profesyonelce bir tavırla kazara yapılmış bir hareket olduğunu göstererek hakemden kart almamayı başardı. Kendisini oyunculuk yetenekleri sebebi ile kutluyoruz.  Maçın ilk yarısının ortalarına doğru oyun hareketlenmeye başladı. Erbaa New York Hav Havs takımı adına Av. Ahmet ÇAPKIN birkaç defa kaleyi uzaktan yokladı. Fakat çektiği şutlar kalenin yörüngesine bile girmedi.
Av. Yavuz TEVİN,  Av. Uğur GÜNDÜZ’ü bir pozisyonda arkadan çekince, hakemden ilk armağanı alan oyuncu oldu ve sarı kart gördü. Av. Erkan PARAY ile Av. Salih ÇOLAK ilk yarı birbirlerine küs gibiydiler. İki oyuncu birçok pozisyonda birbirini görmek istemedi. Av. Mustafa Alparslan DEMİR hücumda yalnız kaldı. Birçok pozisyon da slalomlarla rakip kaleye gitmeyi denese de Bordo Barolular defansındaki Av. Uğur GÜNDÜZ ve Av. Ahmet SARGIN duvarına toslamak zorunda kaldı. Tam maçın ilk yarısı golsüz bitecek derken Anderson Talisca lakaplı yıldız Av. Eşref Sabri SUSOY sahneye çıkıp takımını 1-0 öne geçirdi ve ilk yarı böyle sonuçlandı.
                İkinci yarı daha doyurucu bir oyun vardı. Acıkan Erbaa New York Hav Havs defans oyuncuları korudukları kalenin arkasında Bordo Barolular’ın taktiksel zekası ile kurulan mangaldan gelen köfte kokuları nedeni ile bulundukları pozisyonları terk edince Bordo Barolular arka arkaya goller bulmayı başardı. Bu taktik Futbol literatürüne Mangal taktiği olarak girdi. Bakalım Erbaa New York Hav Havs takımı oyuncu olmamasına rağmen bu taktiğe dışarıdan destek veren Baro Personeli Fuat KARAKAYA için Baro Disiplin Kuruluna iletilmek üzere bir dilekçe verecekler mi ? Av. Eşref Sabri SUSOY’un fırsatçılığı ile durumu 3-0’ a getiren Bordo Barolular kapanıp, kontra atak denemeye başladı.  Av. Emre DEMİREL maçın ikinci yarısında yine sinirlenmeyi başardı. Maçı garantileyince köfte derdine düşen oyuncu strese girdi ve sağa sola bağırmaya başladı. Tribünlerden köftenin bitmediği haberini alan oyuncu sakinleşince ilk kez bir maçı kart görmeden kapattı ve Yılın Futbolcusu unvanını kapmayı başardı. Bordo Barolular adına maçın yıldızı kesinlikle Av. Uğur GÜNDÜZ’dü.  Bitmeyen enerjisi ile defans ve orta saha arası rakiplerinden sürekli top çalan oyuncu Erbaa New York Hav Havs takımı tarafından Nitelikli Hırsızlık ile suçlandı. Maçın sonlarına doğru veteran yetenek Av. Erkan PARAY topu rakip kalenin çatalına asarak hala büyük bir golcü olduğunu herkese kanıtladı.
                Bordo Barolular gol yemeden maçı bitirecek iken Av. Recep USLU uslu durmayarak rakip defansın arasına sızdı ve finalde takımlarının şeref sayısını kazanmasına vesile oldu. Kapattığı köşeden üzerine gelen topu çıkarmayı tercih etmeyen kaleci Av. Bilgehan TAÇ’ın tercihinin Erbaa New York Hav Havs taraftarları açısından beğeni topladığı açıktı. Maçın sonuna 2 dakika kala oyuna giren Başkan yardımcımız Av. Ömer Faruk DOĞANÖZ koşu stili ile taraftarların tam beğenisini kazanacak iken ayağı kayıp yere düşünce komik videolara konu olmayı başardı. Kendisini de bu başarısı nedeni ile tebrik ediyor, sağlığı açısından başarılarının devamını dileyemiyoruz. Av. Hakkı Burak KARADEMİR turnuva boyunca 9 dakika 15 saniye süre alarak şampiyon olabilmesi nedeniyle kırılması imkânsız bir rekora imza attı. İstatistiklerde topla buluşması dahi bulunmayan deneyimsiz oyuncuya maç primi olan köfteden sadece çeyrek ekmek verilmesi Bordo Barolular’ın disiplinli çizgisini gözler önüne serdi. Kendisine tribündeki yerinde sağlıklı ve uzun bir ömür dilerken zaten sahada bulunmaması sebebiyle sağlığını kaybetme riski olmadığını da belirtmek istiyoruz. Erbaa New York Hav Havs takımının kalecisi Mesut ŞENTÜRK, takımı adına çok iyi bir performans sergileyerek kupanın bir ucundan tuttu. Ancak Bordo Barolular kaleci Mesut ŞENTÜRK’ün ellerinden kupayı almayı başardı. Belki de Bordo Barolular için oynanan maçta en büyük engel Mesut ŞENTÜRK’ün kendisiydi. 2022  Tokat Barosu Geleneksel Halı Saha Turnuvasında Bordo Barolular şampiyon oldu ve Bir Gönül Sayfası Daha kapandı. 
26.03.2022 21:16:02

RESİM GALERİSİGeyras, Sivas Cad. Adliye Sarayı, 60100 Tokat Merkez/Tokat
"Barodan yazılı izin olmadan kopyalanamaz."
(0356) 214-2226 (0356) 213-1183 tokatbarosu@hotmail.com
Avukat Asist Ramazan DÖNMEZ